Współrzędne wierzchołków działek, jednostki rysunku oraz etykiet

Problem

1. Wyświetlanie współrzędnych wierzchołków dla działek.
2. Ustawienie jednostek metrycznych dla rysunku oraz etykiet.

Rozwiązanie

  1. Odnośnie stylu zastosowanego przez Pana – zauważyłem, że one już są w stanie po przeciągnięciu. Jeżeli chciałby Pan użyć obecnego stylu przypisanego do linii proponowałbym po wejściu w EDYCJĘ STYLU dla komponentu „współrzędne” w polu „Zawartość” wybrać „współrzędna półn/wsch początku segmentu”. Wówczas dla każdej linii będzie Pan miał początkowe współrzędne danej linii. Jednakże będą ona dalej na środku danej linii i będzie trzeba każdą etykietę z osobna przenieść na dany wierzchołek. Natomiast jeżli chciałby Pan tylko opisać punkty i nadać im numer oraz współrzędne propounję skorzystać z szybszej i sprawniejszej opcji >>> Menu >> PUNKTY. Na nowootwartej belce narzędziowej w ostatniej ikonie – OKNO DIALOGOWE TWORZENIA PUNKTÓW – wyłączamy opcje dotyczące rzędnych oraz opisów (na BRAK). Korzystając z pierwszej ikony na tej samej belce wybieramy „Na linii/krzywej” i wybieramy daną działkę. Nastąpi automatyczne opisanie wszystkich punktów dla danej działki. Następnie możemy modyfikować styl  punktu i etykiety u zakładce USTAWIENIA w OBSZARZE NARZĘDZI.
  2. Oprócz tego, że ustawił Pan dane wartości etykiet w metrach to zależy jeszcze czy ma Pan zdefiniowene jednostki rysunku na metry czy na stopy. Sprawdzamy to: USTAWIENIA >>> na nazwie rysunku klikamy prawym guzikiem myszy i wybieramy EDYTUJ USTAWIENIA RYSUNKU >>> w zakładce „Jednostki i strefa” ustawiamy „Jednostki rysunku” na METRY i „Jednostki kątowe” WG UZNANIA. Wowczas jednostki na rysunku będą w metrach. Jeżeli zmienimy „Jednostki rysunku” na STOPY wielkości na rysunku bede w STOPACH. Jednak w dalszym ciągu przy korzystaniu z opcji: „Eksportuj analizę działki”, nawet po zmianie na METRY, wielkości będą w stopach. W oknie gdzie była zakładka „Jednostki i strefa” wchodzimy w zakładkę „Ustawienia otoczenia” i tam w kolumnie „Właściwość” zmieniamy dla poszczególnych elementów np. współrzędne jednostki na METRY. Po tych zmianach wszystkie wielkości powinny wyświetlić się poprawnie – w metrach, metrach kwadratowych.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.