wymagania sprzętowe do Revit

Problem

Drążę temat ponieważ nie wiem czy to ja coś źle robię czy po prostu Revit jest tak wymagającym sprzętowo programem, że sprzęt który doskonale sprawdza się przy Autocad czy 3dsmax jest nie wystarczający.
Sprzęt:
AMD athlon(tm) 64 x2 dual core 4200+
Nvidia GeForce 6800 series gpu Quadro
2G Ram

Rozwiązanie

Czasem również spotykam się z pozostawianiem na ekranie kresek lub punktów. Występuje to nie tylko na słabych jednostkach, ale i na silnych również. Nie ukrywan że obiekt o powierzchni 9000m2 to nie mała rzecz, ale odbiegając troszkę od tematu, kolega w USA projektuje ogromne hotele i komputery „dają radę”.
Zdecydowanie kwestia takiego zachowania się nie jest spowodowana przez to, że robi Pan coś „źle”, lecz zdecydowanie poprzez konfigurację komputera. Ja osobiście pracuję na laptopie o niezbyt wygórowanych parametrach, ale u mnie nic takiego nie występuje. Natomiast spotykam się nie raz, że komputery szkoleniowe, o wiele mocniejsze, zachowują się w sposób o jakim Pan pisze.
Ja uważam, że bardzo duże znaczenie ma tutaj procesor ( przez Revita preferowane są procesory Intel ) oraz karty graficzne z chipsetem GeForce. Oczywiście płyta główna Intel jest najbardziej preferowana. Pracowałem na takich zestawach i nigdy nic złego się nie działo. Polecam przyjrzeć się konfiguracji sprzętowej komputerów HP, one są polecane przez sam Autodesk.
Wymagania sprzętowe zalecane :
• procesor Intel Core® 2 Duo 2.40 GHz lub odpowiedni procesor AMD Athlon
• Windows XP Professional (SP2 lub nowszy)
• 4 GB RAM
• 5 GB wolnego miejsca na dysku
• dedykowana karta graficzna z obsługą sprzętową dla OpenGL®, specyfikacja 1.3 lub nowsza

Sprawdzenie sprzętowe Autodesk :
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/hc?siteID=123112&id=6711853&linkID=9240618&is_results=1&card_sel=&manufac=0&card=0&cert=0&d_stat=1&d_stat=2&prod=AutoCAD-R17.0&prod=AutoCAD-R17.1&os=1&os=2&os=256&os=512&os=2048

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.