Zaawansowana Edycja Bloków Dynamicznych

Problem

1. Czy istnieje możliwość powiązania położenia tekstu w bloku dynamicznym z długością i szerokością prostokąta? Celem operacji, jest utworzenie bloku o edytowanej długości i szerokości, gdzie tekst automatycznie pozostaje na jego środku.
2. Czy istnieje pole tekstowe, które pokazuje długość ramki projektowej, gdzie długość jest automatycznie pobierana z bloku. 

Rozwiązanie

Ad1.

Tak, istnieje taka możliwość. Atrybut musi być zablokowany (Lock Position: YES), na czas wstawiania więzów wymiarowych trzeba wyłączyć opcję Opisowy (Annotative: NO). Atrybut należy związać dwoma dodatkowymi więzami z obwiednią i uzależnić ich wartości od Parametrów „Długość” i „Szerokość”. Po zakończeniu należy włączyć atrybut z powrotem na opisowy.

Ad2.

Taka możliwość również istnieje. W bloku należy założyć atrybut (ew. tekst) z polem tekstowym w którym umieszczamy dwa pola tekstowe kategorii „Obiekt” o nazwie BlockPlaceHolder, które wyciągają z bloku informacje o parametrach. Tą operację należy wykonać już podczas edycji bloku. 

Poniżej przykłady rozwiązań dla powyższych pytań:

Ad1.

Ad2.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.