żądanie kodu autoryzacji

Problem

Problem polega na bezustannym żądaniu przez program AIS2008 kodów aktywacyjnych. W załączniku przesyłam skan SN produktu oraz obraz kodu żądania. Sytuacja zaczęła się po przywróceniu obrazu dysku po awarii XP. Po uruchomieniu AIS2008 za każdym razem weryfikuję stan licencji (widoczny komunikat), wcześniej tego typu komunikat nie pokazywał się.

Rozwiązanie

Mechanizm sprawdzający licencję odwołuje się do początkowych sektorów dysku. Wszelkie próby ingerencji w te n obszar powodują utratę licencji. Prawdopodonie program do tworzenia obrazów partycji i dysków naruszył tą strefę i spowodowało to zablokowanie licencji.

Kolejnym problemem może być rezydenty program monitorujący pracę dysku (podobne problemy zdażały się z kontrolerami RAID), Możliwe że jest problem na poziomie kontrolera dysku twardego.

Również ukryta partycja recovery (producenta komputera) może skutkować takim zachowaniem.

Proszę o pełne odinstalowanie aplikacji, sprawdzenie sprzetu (głównie dysk, kontroler hdd) ponowną instalację i aktywację.

Jeżeli kod żadania się nie będzie zmieniał proszę normalinie aktywować program.

Jeżeli będzie się zmieniał może pomóc poniższy wpis do rejestru:

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREAutodeskLicensesAutodesk Licensing ServiceParameters]
„MDI_Disable”=dword:00000001

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.