Zmiana systemu operacyjnego, a AutoCAD

Problem

Czy zmiana systemu operacyjnego Windows XP lub Vista na Windows 7 wymaga jakichś działań by zachować już zainstalowany AutoCad.

Rozwiązanie

Witam,

Jeżeli będzie Pan zmieniał system operacyjny proszę pamiętać, że oprócz instalacji programu na dysku modyfikowane są np. rejestry systemu. Jeżeli np. Pan zainstaluje nowy system operacyjny będzie posiadał czyste rejestry bez jakiejkolwiek wzmianki o zainstalowanym AutoCADzie. Może, ale tylko może się zdarzyć, że program ruszy (niekoniecznie włączy), natomiast w żadnym wypadku nie można tutaj mówić o stabilnej pracy programu.

Może być jeszcze przypadek, że z Windowsa XP lub Vista zostanie wykonany upgrade do Windows 7, wówczas część elementów jest kopiowana między systemami operacyjnymi. Lecz także w tym przypadku zalecana jest ostrożność. Proszę pamiętać, że produkty pokroju AutoCADa mogą nie być przystosowane do migracji systemów operacyjnych. Sam program instaluje się na gotowy już działający system operacyjny.

Reasumując najbezpieczniej jest przenieść wszelkie pliki, ustawienia programu czy inne elementy w bezpieczne miejsce na dysku, zmienić system operacyjny oraz ponownie zainstalować program oraz wczytać ustawienia.

 

 

 

 

 

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.