znikające ściany z Reviteki w widoku modelu

Problem

Po zainstalowaniu Reviteki i otwarciu nowego projektu rysowane w rzucie ściany nie są widoczne w widoku 3D. Gdy rysuję ścianę w widoku 3D widać linie wymiarowe ale samej ściany nie widać (jest widoczna dopiero po przełączeniu się na rzut). W trakcie rysowania w 3D pojawia się informacja:
„Żaden z utworzonych elementów nie jest widoczny w widoku Widok 3D: {3D}. Sprawdź aktywny widok, jego parametry i ustawienia widoczności.”
Przed zainstalowaniem Reviteki nie było takiego problemu, rysowana na rzucie ściana była widoczna po przełączeniu na 3D.

Rozwiązanie

Brak wyświetlania obiektu w widoku może być spowodowany zarówno faktem ukrycia kategorii na przykład na skutek zadania szablonu na ten widok albo ręcznym ukryciu wybranego obiektu. Reviteka ma mechanizm ukrycia obiektów nie spełniających aktualnie ustawionych kryteriów.

Przywrócenie widoczności może się zatem odbywać poprzez kliknięcie na lampkę w dolnej listwie ikon i zaznaczenie obiektu celem przywrócenia widoczności jemu lub całej jego kategorii. Widoczność kategorii można również przywrócić poprzez wejście do VG czyli Nadpisania widoczności grafiki dla danego widoku. Jeśli powodem braku widoczności obiektu w widoku modelu jest Reviteka to z reguły przyczyną jest włączony tryb Section Box czyli krojenie modelu w widoku 3d.  Wystarczy wyłączyć ten tryb i wszystko powinno wrócić do normy.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.