Zniknięcie pasków, palet narzędzi i obszarów roboczych w AutoCAD 2009

Problem

Po przeprowadzeniu naprawy i przeinstalowaniu Microsoft Visual C++ Redistributable nastąpiło zniknięcie pasków, palet narzędzi i obszarów roboczych w AutoCAD 2009.

Rozwiązanie

Witam,
może Pan wykonać kilka czynności:
1. Za wszelkie belki narzędziowe, paski, obszary robocze itd odpowiada plik *.cui. W przypadku Civila będzie to plik o nazwie Civil.cui, który znajdzie Pan w tej lokalizacji: C:Documents and Settings<UŻYTKOWNIK>Dane aplikacjiAutodeskC3D 2009plkSupport. Zatem należałoby najpierw sprawdzić czy taki plik istnieje.
2. Jeżeli istnieje proszę zobaczyć czy jest wczytany do programy, jeśli nie to go wczytać do programu. Zakładam, że skoro zadał Pan sobie trud i stworzył własne ustawienia to również je gdzieś Pan zapisał czyli w tym momencie nie wczytuje Pan pliku o nazwie Civil.cui tylko własny NAZWA.cui. Jeżeli Pan tego nie zrobił możliwe jest, że przy reinstalacji programu Pana plik *.cui z wszelkimi własnymi ustawieniami mógł zostać skasowany.
3. Kiedy włączy Pan program proszę wejść w Obszary robocze >>> Dostosuj…. W lewym górnym oknie, w karcie Dostosowywanie będzie Pan mógł wczytać plik *.cui (ikona katalogu z plusem). Należy wówczas zgodnie ze ścieżka wskazaną wyżej wybrać plik i go wczytać. Powinno wszystko działać.
4. Jeżeli mimo tej operacji program nie ruszy proszę wyeksportować np. z sąsiedniego stanowiska Civila plik *.cui i go zaimportować na stanowisku, gdzie występuje błąd. Być może coś się stało z tym plikiem podczas reinstalacji.
5. Jeżeli dalej problem będzie się pojawiał najlepiej i najszybciej będzie odinstalować CIvila i zainstalować ponownie niż szukać przyczyn.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.