| | |Menu główne

WiseImage

WiseImage stał się perfekcyjnym połączeniem oprogramowania 2D CAD z aplikacją do przetwarzania obrazów. Łączy z sobą możliwości precyzyjnej pracy na rastrach i wektorach, doskonałą obróbkę dokumentów rastrowych i projektowanie wektorowe. Jest to narzędzie do swobodnej aktualizacji zeskanowanej dokumentacji projektowej CAD/GIS/AEC oraz integracji dokumentacji rastrowej z nowo powstającymi projektami wektorowymi. WiseImage pozwala edytować, uaktualniać, konwertować na wektor zeskanowane mapy, schematy instalacyjne, plan zagospodarowania terenu, projekty maszyn i urządzeń, projekty budowlane.
Główne zastosowania programu:

 • skanowanie dokumentacji, z możliwością bezpośredniej obsługi skanerów wielkoformatowych Colortrac, Contex, VIDAR, GTCO Calcomp, OCE
 • efektywna poprawa czytelności i geometrii skanowanych dokumentów rastrowych
 • szybka aktualizacja dokumentacji na poziomie rastra,
 • wektoryzacja – czyli zamiana rastra na formaty wektorowe: *.dwg, *.dxf
 • łączenie dokumentacji rastrowej z projektami wektorowymi, praca na hybrydzie (raster i wektor w jednym pliku)
 • zamianę danych wektorowych na format rastrowy
 • przetwarzanie dokumentacji projektowej zapisanej w formacie PDF

 

Program istnieje w trzech wersjach:
WiseImage Pro , WiseImage i WiseImage Lite
W ramach zakupu Klient otrzymuje program na dwie platformy pracy: Windows oraz AutoCAD

 

WiseImage Lite
Najprostsza wersja programu z grupy WiseImage. Wymaga do pracy programu AutoCAD lub AutoCAD LT. Umożliwia obsługę wyłącznie rastrowych rysunków Monochromatycznych.
Jest to proste narzędzie umożliwiające swobodne wczytywanie i przetwarzanie projektów rastrowych w środowisku programu AutoCAD, szczególnie w wersji AutoCAD LT.
Program radzi sobie bardzo dobrze zarówno z dokumentacją typu: mapa, plan zagospodarowania terenu, jak i dokumentacją techniczną i projektową specyficzną dla poszczególnych branż naszego przemysłu.

 

WiseImage
Podstawowa wersja programu z grupy WiseImage, nadaje rastrom funkcjonalność obiektów wektorowych. Umożliwia przetwarzanie danych rastrowych i wektorowych zarówno kolorowych, w skali szarości jak i monochromatycznych.
Jest to program do szybkiego aktualizowania bieżących projektów w formacie rastrowym, lub pozwala je  częściowo wektoryzować i wykorzystywać w nowo powstających projektach wektorowych, stworzonych np. w programie AutoCAD.
Program wykorzystywany jest min. przez:

 • ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej
 • biura projektów i planowani przestrzennego
 • pracownie architektoniczne
 • pracownie projektowe, działy konstrukcyjno – rozwojowe różnych branż
 • działy remontów, utrzymania ruchu
 • archiwa dokumentacji

 

WiseImage Pro
Wersja Professional jest rozwinięciem możliwości podstawowej wersji WiseImage. Umożliwia zamianę całych projektów rastrowych na dane wektorowe w sposób automatyczny z możliwością dokonania precyzyjnych nastaw i pełnej kontroli procesu wektoryzacji.
Zawiera dodatkowy zestaw narzędzi ułatwiających pracę ze skanowaną dokumentacją typu: mapa zasadnicza, topograficzna, plany zagospodarowania terenu, podkłady geodezyjne.
WiseImage Pro umożliwia swobodną obsługę bardzo dużych obrazów rastrowych,  które stają się powoli standardem przy tworzeniu „systemu informacji przestrzennej” Posiada specjalistyczne narzędzia do pracy z warstwicami, które możemy swobodnie zamieniać na wektor, poddawać dalszej edycji – wygładzaniu, przypisywaniu współrzędnych wysokości (Z), oraz tworzyć trójwymiarowy podgląd (3D). Nadaje się do przetwarzanie map rastrowych oraz pozyskiwania z nich danych wektorowych na potrzeby KATASTRU. Mało wartościowy na pierwszy rzut oka rastrowy plan zagospodarowania terenu, jest w stanie przekształcić na pełnowartościowy plan wektorowy, w którym uzyskane wektorowe granice poszczególnych działek możemy skorygować w sposób automatyczny.
Ten produkt jest dla inżynierów, którzy chcą bardzo szybko zamienić na wektor nieskomplikowane projekty rastrowe, przetwarzać tekst znajdujący się na projekcie oraz zintegrować program z innymi aplikacjami wykorzystywanymi w procesie zarządzania, kontroli i przetwarzania dokumentacji archiwalnej.

 

Więcej informacji:

Radosław Wiśniewski – 58 739 68 39

Daniel Sierocki – 58 739 68 44

Zamknij