| | |Menu główne
forestpack73_full

Forest Pack 7.3 już dostępny

W ślad za głównym wydaniem RailClone, pojawiła się nowa, przydatna aktualizacja Forest Pack 7.3.

Forest Pack 7-3

W tej wersji są dwa duże ulepszenia. Po pierwsze, sposób, w jaki obsługiwane są grupy, został całkowicie przepisany. W poprzednich wersjach, gdy używano grup z losowymi przekształceniami, dostosowaniem powierzchni, obszarów lub przycinaniem kamery, każdy element tej grupy był przetwarzany indywidualnie.

W najnowszej wersji cała grupa jest teraz traktowana jako jeden obiekt. Oczywiście, jeśli wymagane jest stare zachowanie, można po prostu przełączać się między nimi za pomocą nowej opcji Keep Group Hierarchy w rolecie Geometry.

Drugie duże ulepszenie to znaczne ułatwienie przypisywania określonej geometrii do obiektów odniesienia. W poprzednich wersjach podczas używania znaczników stosowany był losowy obiekt z listy przedmiotów. W najnowszej wersji jest teraz możliwość dopasowania geometrii do znacznika według nazwy. Daje to pełną kontrolę nad tym, które modele chcesz umieścić w każdym obiekcie referencyjnym.

forestpack73_references

Forest Pack obsługuje teraz obiekty VRayVolumeGrid. Oznacza to, że możesz teraz dodawać efekty wolumetryczne do rozszerzającej się listy obiektów w pakiecie Forest Pack, które można rozrzucać – obok istniejącej obsługi geometrii, świateł, splajnów i kilku innych typów obiektów niegeometrycznych.

Jeśli chodzi o światła, ich rozproszenie jest teraz znacznie bardziej wydajne dzięki możliwości korzystania z natywnej instancji V-Ray w wersji 7.3. Oznacza to również, że kolor świateł można teraz zmieniać losowo za pomocą Forest Colour lub własnych map V-Ray. Ta funkcja wymaga jednak V-Ray wersji 5.2 lub nowszej, więc upewnij się, że jesteś na bieżąco!

To wydanie pozostaje w czołówce dzięki kompatybilności z Arnold 7. Poprzednie wersje Arnolda nie są już obsługiwane, więc również upewnij się, że dokonałeś aktualizacji do najnowszej wersji ze strony Arnold. O konieczności aktualizacji dowiesz się, ponieważ Forest Pack poinformuje Cię o tym komunikatem ostrzegawczym.

W nowym wydaniu 7.3 znajduje się wiele innych drobnych ulepszeń i poprawek, w tym usunięcie automatycznego tworzenia billboardów z warstwy forest_templates, ponowne wprowadzenie parametru kamery do ręcznego wybierania kamer, obsługa importowania obiektów niegeometrycznych z przeglądarki biblioteki i nie tylko.
Aby zapoznać się z pełną listą zmian, odwiedź stronę www.

Kontakt handlowy:
Artur Siłuch
mobile: 606 432 656
@: artur.siluch@procad.pl

Chcesz być na bieżąco z tematami branży Media & Entertainment – odwiedź i polub nasz profil na facebooku

Zamknij