Jak utrzymać kontrolę nad właściwą wersją dokumentacji projektowej – platforma Autodesk Construction Cloud

PROCAD SA

Problem: Wybór właściwej wersji dokumentu

W dzisiejszym świecie, gdzie zarządzanie dużą ilością danych i dokumentów jest nieodłącznym elementem pracy, często napotykamy na problem wyboru właściwej wersji pliku. Czy plik o nazwie “x”, “y” czy “z” jest tym właściwym? Czy powstał on tydzień temu, czy może został już nadpisany? Tego typu pytania mogą spędzać sen z powiek.

Jeśli takie sytuacje zdarzają się nader często, to warto zastanowić się nad rozwiązaniem systemowym, które pozwoli na kontrolę funkcjonowania plików w procesie projektowo-budowlanym.

Rozwiązanie: Wspólna platforma danych do zarządzania dokumentacją

W odpowiedzi na ten problem warto zastosować rozwiązanie systemowe. Wspólna platforma danych do zarządzania dokumentacją projektową może pomóc w utrzymaniu kontroli nad poprawnością dokumentacji oraz aktualnymi wersjami. Dzięki niej możemy:

  1. Przeglądać dokumentację bez dedykowanych narzędzi: Nie musimy być użytkownikami skomplikowanych narzędzi projektowych. Wystarczy zwykła przeglądarka internetowa, aby śledzić zmiany w procesie publikacji dokumentów.
  2. Śledzić postępy pracy projektowej: Platforma przechowuje informacje na temat osoby publikującej i czasu, w którym dany dokument został opublikowany. Dzięki temu możemy bezpośrednio monitorować postępy pracy projektowej.
  3. Spójne nazewnictwo plików: Dzięki CDE możemy tworzyć wspólny szablon nazewnictwa plików. To ułatwia menedżerowi zarządzanie postępami pracy i wychwytywanie różnic między wersjami. Osoby publikujące dokumenty powinny dbać o właściwe nazywanie plików oraz mieć odpowiednie uprawnienia.
  4. Uprawnienia i dostęp do folderów: Wspólna platforma danych pozwala na precyzyjne konfigurowanie dostępu do plików. Jako administrator projektu możesz nadawać uprawnienia użytkownikom i wymuszać odpowiednie podejście do publikacji dokumentów. Osoby publikujące mają dostęp tylko do określonych folderów, a system pilnuje, aby nie publikowali w złym miejscu.
  5. Precyzyjna komunikacja: Tworzenie zespołów i grup dedykowanych konkretnym branżom lub użytkownikom pozwala na dokładne komunikowanie struktury folderów. Każdy folder może być przeznaczony dla architekta, konstruktora, projektanta instalacji itp.

Korzyści: Skuteczne zarządzanie dokumentacją

Wprowadzenie wspólnej platformy danych przynosi wiele korzyści. Możemy śledzić zmiany, kontrolować wersje dokumentów i efektywnie zarządzać pracą projektową. To rozwiązanie pozwala nam uniknąć chaosu i zagwarantować, że zawsze pracujemy na właściwej wersji pliku. Współpraca i kooperacja są kluczowe. Recenzowanie plików nie wymaga dodatkowych narzędzi – wszystko jest dostępne w przeglądarce internetowej.

Dzięki CDE możemy skupić się na poprawności naszej pracy, a formalności są pod kontrolą platformy. To rozwiązanie zapewnia, że zawsze pracujemy na właściwej wersji pliku.

Potrzebujesz wsparcia w lepszym zarządzaniu danymi projektowymi? Myślisz o wdrożeniu rozwiązania CDE?

Skontaktuj się z nami:

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Wkórtce nasz pracownik skontaktuje się z Tobą. 

Informacje o Tobie

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.