Jak utrzymać sprawny przepływ informacji projektowych pomiędzy budową a biurem? – platforma Autodesk Construction Cloud

PROCAD SA

Komunikacja między placem budowy a biurem projektowym stanowi kluczowy element efektywnego zarządzania inwestycjami, a często jest wyzwaniem. Tradycyjne formy, takie jak e-maile, telefony czy spotkania, mogą być niewystarczające. Potrzebujemy sposobu na szybką wymianę informacji, aby uniknąć opóźnień, błędów i chaosu.

Wprowadzenie CDE – wspólnej platformy danych, takiej jak Autodesk Construction Cloud, której trzonem jest Autodesk DOCS może znacząco usprawnić komunikację. Oto, jak to działa:

  1. Pełna dokumentacja projektu: Platforma DOCS zawiera pełną dokumentację projektu, dostępną dla zespołu projektowego i osób realizujących inwestycje. To źródło prawdy, które eliminuje nieporozumienia.
  2. Komunikacja ukierunkowana na przedmiot: Platforma umożliwia komunikację w kontekście konkretnego elementu projektu. Możemy rozmawiać o sytuacji na budowie lub w projekcie, wyjaśniać problemy lub wymieniać istotne informacje.
  3. Zapytania o informację (RFI): W platformie możemy wysyłać oficjalne zapytania o informację. To nie tylko pytania, ale także kanał komunikacji między budową a biurem projektowym. Możemy je adresować do odpowiednich firm, branżystów lub konkretnych osób.
  4. Historia procesów: Platforma przechowuje historię procesów, dzięki czemu możemy śledzić, kto o co pytał, jakie informacje były potrzebne i kto udzielił odpowiedzi. To narzędzie filtrowania i kontroli.

Korzyści z wdrożenia platformy CDE – Autodesk Construction Cloud to m.in.:

  • Szybka reakcja na zmiany: Dostęp do aktualnych informacji pozwala firmie dostosować się do zmian wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Usprawnione procesy decyzyjne: Informacje są niezbędne do trafnych decyzji. Komunikacja w kontekście projektu umożliwia konsultacje i analizę.
  • Motywacja pracowników: Transparentność i uczestnictwo w informacjach budują zaufanie i angażują zespoły.

Jeśli RFI jest czymś, czego brakuje w obsłudze procesu budowy, warto skontaktować się z nami i poznać możliwości platformy Autodesk Build. Uzbrojenie uczestników procesu w dostęp do tej platformy znacząco podnosi jakość komunikacji między placem budowy a biurem projektowym

Potrzebujesz wsparcia w lepszym zarządzaniu danymi projektowymi? Myślisz o wdrożeniu rozwiązania CDE?

Skontaktuj się z nami:

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Wkórtce nasz pracownik skontaktuje się z Tobą. 

Informacje o Tobie

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.