AutoCAD LT 2007 – Fatal Error…

Problem

AutoCAD 2007 LT powoduje błąd podczas rutynowego uruchomienia. Komuikat jaki pojawia się w podczas uruchamiania to FATAL ERROR: Unhandled e0434f4dh Exception at 7c812a5bh. Po tej informacji program się wyłącza. Przed uruchomieniem nie były instalowane żadne programy firm trzecich. Naprawawa i przeinstalowanie AutoCAD, czyszczenie rejestru nie przynoszą efektu. Są zainstalowane dodatki do AutuCAD – VentPack, CadProfi.

System operacyjny: Windows XP SP3

Rozwiązanie

Problem najprawdopodobniej wynika z braku kompatybilności AutoCAD LT 2007 z komponentami systemu. Może się to wydawać nielogiczne ale pracuje Pan na dość starej wersji programu, która dobrze współpracuje z komponentem systemu Microsoft .NET Framework 2.0 – najnowsza to .NET Framework 4.0 W trakcie instalacji AutoCAD instaluje .NET w takiej wersji jaka jest dla niego najbardziej odpowiednia. Jeżeli włączone są aktualizacje systemu Windows po jakimś czasie system operacyjny sam zainstaluje najnowsze wersje .NET. Na dążymy do tego! Chodzi o to aby zatrzymać się na najbardziej kompatybilnym, co wcale nie znaczy, że najbardziej zaktualizowanym zestawie komponentów systemu.

Załączami link na forum Autodesk, które traktuje dokładnie o wskazanym problemie:
http://forums.autodesk.com/t5/AutoCAD-2004-2005-2006-DWG/FATAL-ERROR-Unhandled-e0434f4dh-Exception-at-7c812a5bh/m-p/1875348#M96628

W Pana sytuacji, jeżeli wymagana jest dalej praca na AutoCAD LT 2007, zalecam wyłączenie autoaktualizacji systemu i decydowanie samodzielne (konsultując się z osobą odpowiedzialną za IT w Państwa firmie), które aktualizacje powinny zostać dopuszczone.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.