Brak możliwości edycji tekstu wielowierszowego poprzez dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy

Problem

Brak możliwości edycji tekstu wielowierszowego poprzez dwukrotne kliknięcie myszy oraz polecenie prawym klawiszem myszy „edycja tekstu wielowierszowego”.
Jest to możliwe jedynie za pomocą ikony co bardzo utrudnia pracę.
Rozwiązanie:
Proszę wejść w opcje programu AutoCAD (Narzędzia > Opcje > zakładka „Parametry użytkownika”) i w polu: „Standardowe zachowanie Windows” zaznaczyć: „Edycja dwukrotnym kliknięciem”.

to nie to rozwiązanie!!!
W dniu wczorajszym rozmawiałem przez tel. z pracownikiem „Procada” i sprawdzaliśmy różne ustawienia (w opcjach, interfejsach, różne ścieżki itd) i nic
wszystko ok, a edycji jak nie można tak nie można 🙂 i nie tylko poprzez dwukrotne kliknięcie, ale także za pomocą polecenia w prawym klawiszu myszy.
Po za edycją dwukrotne kliknięcie działa
Sytuacja się dzieje na wszystkich plikach i co najmniej trzech stanowiskach w firmie.(AutoCad 2008 LT)
Tak jak pisałem wczoraj problem ginie po wstawieniu nowego tekstu wielowierszowego (mimo, że go zaraz skasuje, to stary idzie edytować), ale po wyłączeniu AutoCada i ponownym jego uruchomieniu już nie ma możliwości edycji – ponownie trzeba wstawić tekst.

Rozwiązanie

Proszę wpisać w wierszu poleceń: mtexted (jest to zmienna systemowa odpowiedzialna za narzędzie edycyjne tekstu wielowierszowego) i jej wartość powinna być: wewnętrzny. Jeśli jest inna wartość proszę to poprawić.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.