„Rozstrzelone opisy” w rysunkach DWG

Problem

 Tekst wielowierszowy zapisany moim komputerze i otworzony na innym jest „rozstrzelony” (tak jakby zmieniała się wielkość pola tekstowego albo akapity).

Po zapisaniu pliku w wersji 2000 2004 i 2007 na moim komputerze i otworzeniu go na komputerze kolegi z cadem 2008LT, wszystko wyglada ok, jednak na komputerze z cadem 2004, pliki 2000 i 2004 są rozbite. Spróbowałem jeszcze ten plik zapisany u mnie w wersji 2007 zapisac u kolegi (rownież w 2008LT) jako 2004 ale po otworzeniu w starszej wersji znów się opisy rozstrzeliły więc wygląda na to że kolegi cad2008lt również rozbija opisy.

Rozwiązanie

 Zapis rysunku DWG do starszych formatów powoduje występowanie takich błędów – zwłaszcza, gdy w rysunku wykorzystano nowe narzędzie lub rozwinięte w danej wersji AutoCADa. Zapis do dxf również nie pomaga. Najlepszym rozwiązaniem jest ujednolicenie stanowisk, aby nie dokonywać konwersji wszystkich plików (konwersja nigdy nie jest 100%)

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.