Skróty, profile, Civil

Problem

Na pulpicie brak skrótów do Civila.

Rozwiązanie

Witam,

Wygląda na to, że w tym wypadku nie zostały w ogóle zainstalowane profile. Odznaczenie tworzenia skrótu na pulpicie podczas instalacji nie powinno mieć wpływu na brak skrótów w menu start i brak samych profili. Proszę uruchomić program i wywołać opcje. Na zakładce „Profile” powinny znajdować się wszystkie zainstalowane profile, np.: <<C3D_Imperial>>, <<C3D_Metric>>, <<C3D_Poland>>, AutoCAD. Jeżeli ich nie ma, to znaczy, że podczas instalacji odznaczył Pan tworzenie profili, a nie skrótów (dokonuje się tego w tym samym okienku podczas instalacji i łatwo się pomylić). W tej sytuacji można spróbować naprawy programu (Panel sterowania –> Dodaj lub usuń programy –> Zmień/Usuń –> Napraw), ale pewniejszą opcją będzie przeinstalowanie programu. Natomiast jeżeli profile zostały utworzone, ale z jakiegoś powodu nie utworzyły się skróty, to można samemu utworzyć sobie takie skróty do pliku acad.exe znajdującego się w katalogu C:Program FilesAutoCAD Civil 3D 2010. We właściwościach skrótu w polu „Element docelowy:” należy wpisać:

„C:Program FilesAutoCAD Civil 3D 2010acad.exe” /ld „C:Program FilesAutoCAD Civil 3D 2010AecBase.dbx” /p „<<C3D_Poland>>”

dla profilu C3D_Poland i analogicznie dla każdego innego profilu. Należy skopiować całość – razem z cudzysłowami!!!

Natomiast w polu „Rozpocznij w:” należy wpisać:

„C:Program FilesAutoCAD Civil 3D 2010UserDataCache”

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.