Wyłączenie operacji na dokumentacji płaskiej

Problem

W zespole za pomocą generatora ram stworzyłem konstrukcję ramową, do której dołożyłem części, które tworzą razem zespół główny. W zespole głównym wykonałem szereg szkiców na podstawie których wykonałem operację otwór. Taki zespół główny wstawiłem do rysunku DWG. Ze względów technologicznych potrzebuję wyłączyć widoczność otworów na określonych widokach i rzutach. Otwory nie są widoczne w przeglądarce Model w odpowiednich widokach a ponadto otworów jest zbyt wiele aby każdą linię w ramach widoku arkusza zaznaczyć i wyłączyć jej widoczność ręcznie. Modyfikując Reprezentacje modelu głównego poprzez wyłączenie otworów nie uzyskuje zamierzonego efektu ponieważ wyłączenie otworów powoduje błędy przy współpracy z innymi modelami nadrzędnymi. Wyłączone zostają otwory, do których odnoszą się wiązania w modelu nadrzędnym. Czy jest sposób na wyłączenie widoczności otworów w ramach zespołu wstawionego do rysunku DWG, ale tak aby zachować pozostałe zależności związane z tymi otworami? 

Rozwiązanie

Aby wyłączyć operacje np. (otwory) wstawione w kontekście głównego złożenia należy takie operacje wykonywać w ramach zespołu konstrukcji spawanej (w sekcji przygotowanie lub obróbka). W takiej sytuacji tworząc dokumentację płaską mamy możliwość zdefiniowania z jakiego „etapu” ma być przygotowany widok. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie narzędzia FeatureMigrator, które „wysyła” operacje stworzone w kontekście złożenia do części. Taka sytuacja daje możliwość wyboru operacji a dokładnie jej krawędzi i wygaszenia na dokumentacji płaskiej.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.