| | |Menu główne

Subskrypcje powiązane z nazwą użytkownika.

Autodesk wprowadza nowe plany subskrypcji powiązane z konkretnymi osobami, a wycofuje plany oparte na numerach seryjnych.

Przejście na plany związane z nazwą użytkownika zaczyna się 7 maja 2020 r.

Autodesk zaczyna odchodzić od licencji opartych na numerach seryjnych na rzecz subskrypcji związanych z nazwą użytkownika. Innymi słowy, każda używana licencja na oprogramowanie Autodesk będzie w przyszłości powiązana z konkretną osobą. Nowe plany oznaczają dla firm i poszczególnych użytkowników liczne korzyści, w tym:

  • Dedykowany dostęp dla każdego pracownika,który go w danej chwili potrzebuje. Koniec problemów z bezczynnym oczekiwaniem na zwolnienie licencji.
  • Nowe sposoby na optymalizację kosztów licencjonowania. Nowe plany związane z nazwą użytkownika pozwolą uzyskać lepszy wgląd w faktyczne użycie oprogramowania, a tym samym trafniej inwestować w niezbędne firmie produkty.
  • Plany dla użytkowników indywidualnych, zespołów i przedsiębiorstw z dedykowanym lub elastycznym dostępem do oprogramowania, zależnie od sposobu działania firmy.
  • Koniec z zarządzaniem serwerami sieciowymi i śledzeniem anonimowych numerów seryjnych.

To tylko najważniejsze z nowych korzyści dla użytkowników — warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych zabezpieczeniach i kanałach pomocy technicznej, specjalnych funkcjach administracyjnych, analizach użycia i zintegrowanych narzędziach do współpracy.

OFERTY ZAMIANY

Klienci obecnie posiadający licencje pojedyncze lub sieciowe z planem obsługi:

W najbliższym terminie odnowienia przed 7 maja 2021 r. będzie można zamienić jedno stanowisko na licencji pojedynczej lub sieciowej na jedną standardową subskrypcję – w przypadku licencji pojedynczej przysługuje dostęp dla jednego użytkownika, a w przypadku licencji sieciowej dostęp dla wielu użytkowników. Cena będzie porównywalna z kosztem utrzymania planu obsługi w 2019 r. Po zamianie posiadacze licencji sieciowej z planem obsługi będą również mogli skorzystać z oferty zamiany subskrypcji dla wielu użytkowników w najbliższym terminie odnowienia po 7 sierpnia 2020 r.

Należy również pamiętać, że nieskorzystanie z bieżącej oferty zamiany wiąże się z kilkoma zmianami:

  • Ceny planu obsługi będą większe o 20% w przypadku odnowień po 7 sierpnia 2020 r.

Posiadacze pakietów Design & Creation Suite:

Autodesk poleca aktualizację subskrypcji Design Suite/Creation Suite do kolekcji branżowej, ponieważ na dłuższą metę będzie to rozwiązanie bardziej opłacalne. Kolekcja zwiększa produktywność dzięki integracji produktów, widokom udostępnionym i narzędziom chmurowym wspomagającym współpracę. Trzeba przy tym pamiętać, że ostatnia wersja pakietów Design Suite i Creation Suite zostanie udostępniona klientom do pobrania w kwietniu 2020 r., a ostatnim dniem na odnowienie tych pakietów będzie 16 kwietnia 2020 r.

Posiadacze subskrypcji dla wielu użytkowników:

Od 7 sierpnia 2020 r. będzie można (wyłącznie w pierwszym terminie odnowienia) zamienić jedno stanowisko na dwie standardowe subskrypcje związane z nazwą użytkownika w cenie porównywalnej z dotychczasową. Nabyte w ten sposób subskrypcje będą w kolejnych latach odnawiane ze zniżką aż do 2028 r.

Warto też zaznaczyć, że nieskorzystanie z aktualnej oferty zamiany wiąże się z kilkoma zmianami:

  • Oferta zamiany 2 za 1 przestanie obowiązywać. Od tego momentu możliwa będzie zamiana jednej subskrypcji dla wielu użytkowników na jedną subskrypcję standardową w cenie porównywalnej z obecną.

Oprócz tego obecnie używany plan zostanie wycofany 7 sierpnia 2021 r. i od tego dnia nie będzie już można go odnowić. Aby w przyszłości kupić subskrypcję związaną z nazwą użytkownika, trzeba będzie zapłacić sugerowaną cenę detaliczną obowiązującą w chwili zakupu.

Zobacz infografikę

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Zamknij