Bazodanowa obsługa zestawienia komponentów w Vault bez korzystania z narzędzi CAD

PROCAD SA

W dzisiejszym artykule omówimy rozwiązanie, które może znacząco ułatwić firmom produkcyjnym zarządzanie zestawieniem komponentów.

Podczas projektowania zestawienie komponentów w naturalny sposób powstaje w oprogramowaniu CAD takim jak np. Inventor. Niestety dane to są niedostępne dla innych działów jak choćby dla działu Zaopatrzenia i Produkcji. Często musimy prosić projektanta o wyeksportowanie zestawienia do pliku, np. w formacie XLS, aby móc planować zakupy lub rezerwować zasoby produkcyjne.

Dodatkowo, przy każdym projekcie, aby uniknąć błędów należy kontrolować całe zestawienie do najniższego poziomu – weryfikując, czy nic się nie zmieniło w stosunku do podobnych projektów. To nie tylko czasochłonne, ale także niewydajne.

Rozwiązaniem tego problemu jest bazodanowa obsługa zestawienia komponentów. W tym podejściu korzystamy z narzędzia Vault, które potrafi automatycznie aktualizować dane na podstawie plików CAD. Jak to działa?

  1. Automatyczna aktualizacja: Komponenty użyte w formie niezmienionej zostają podpięte do zestawienia. Natomiast nowo powstałe komponenty otrzymują własne rekordy, które podlegają weryfikacji. Dzięki temu możemy dokładnie śledzić, co się zmieniło w zestawieniu i co wymaga szczególnej uwagi.
  2. Dostęp do informacji: To podejście umożliwia dostęp do wymaganych informacji bez konieczności korzystania z narzędzi typu Inventor. Osoby odpowiedzialne za inne części zestawienia, np. elementy elektroniczne, oprogramowanie czy opakowanie do wysyłki, mogą uzupełniać dane bezpośrednio w bazie Vault.

Korzyści z bazodanowej obsługi zestawienia komponentów:

  • Przyspieszenie procesów: Pomijając wcześniej zatwierdzone podzespoły, przyspieszamy zatwierdzanie projektu. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na innowacje.
  • Standaryzacja: Postępująca standaryzacja na poziomie podzespołów wpływa na optymalizację w zakresie zakupów i produkcji.

Podsumowując, wprowadzenie bazodanowej obsługi zestawienia komponentów przynosi realne korzyści dla firm produkcyjnych, poprawiając efektywność i dokładność procesów.

Potrzebujesz wsparcia w lepszym zarządzaniu zestawieniem komponentó? Myślisz o wdrożeniu rozwiązania PDM | Vault?

Skontaktuj się z nami:

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Wkórtce nasz pracownik skontaktuje się z Tobą. 

Informacje o Tobie

Rozwiązania dla Przemysłu:

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.