Usprawnienia współpracy dzięki Autodesk Vault – od projektowania, technologii, planowania po produkcję

PROCAD SA

Wiele firm produkcyjnych, z którymi mamy kontakt, informuje nas, że ich działalność jest już napięta do granic możliwości. Zarządzanie odbywa się przerwanymi procesami, z wieloma formatami danych, systemami zasilanymi ręcznie i mieszanką informacji cyfrowych i analogowych. W branży produkcyjnej jednym z większych wyzwań jest inwestowanie w odpowiednią technologię. Zdolność do innowacji i wyprzedzania konkurencji jest niezbędna, ale może nie wystarczyć.

Proponowanym rozwiązaniem jest wdrożenie Vault Professional jako środowiska zarządzania danymi projektowymi i produktowymi. Środowisko Vault opiera się na zarządzaniu poprzez cykle rozwojowe, stany dokumentacji i rewizje, co stanowi podstawę dla usystematyzowania danych o produktach pod kątem dalszej synchronizacji z innymi systemami. W kolejnym etapie można przystąpić do integracji systemów zarządzania danymi o produktach w obszarze projektowania i produkcji. Realizowane jest to poprzez wprowadzenie szeregu technologii cyfrowych, które zapewniają dwukierunkowy przepływ informacji.

Korzyści z odpowiedniego wdrożenia Vault Professional:

  1. Usystematyzowane dane: Dzięki Vault Professional możliwe jest skatalogowanie danych o produktach, co ułatwia ich dalsze wykorzystanie i synchronizację z innymi systemami.
  2. Integracja systemów: Dwukierunkowa wymiana informacji pomiędzy systemami ERP a Vault pozwala dostarczyć projektantom i konstruktorom informacje już na etapie projektowania. Konstruktorzy mogą sprawdzić dostępność części, wielkość stanów magazynowych, ceny zakupu artykułów i numery indeksów materiałów.
  3. Automatyzacja procesów: Wprowadzanie danych nie musi spowalniać konstruktorów. Przy użyciu odpowiednich narzędzi, takich jak PROCAD Plug-in dla Inventor, można zautomatyzować proces uzupełniania danych w projekcie.
  4. Eksport do produkcji: Kompletne zestawienia komponentów produktów są eksportowane do ERP automatycznie po uwolnieniu na produkcję. Eksport może być również wywołany ręcznie na żądanie.

W praktyce każda integracja systemów jest inna, ale zastosowane technologie są podobne. Kluczowe jest prawidłowe określenie wymagań odnośnie kierunków przepływu danych. Dzięki Vault Professional i narzędziom PROCAD można usprawnić zarządzanie danymi projektów i produktów, eliminując błędy i opóźnienia wynikające z manualnego zasilania systemów planowania i produkcji. Wyeliminowanie pracy ręcznej pozwala zminimalizować błędy i daje więcej czasu na innowacje.

Potrzebujesz wsparcia w lepszym zarządzaniu danymi projektowymi? Myślisz o wdrożeniu rozwiązania PDM | Vault?

Skontaktuj się z nami:

Gratulacje! Zgłoszenie zostało wysłane

Dziękujemy za wypełnienie formularza. Wkórtce nasz pracownik skontaktuje się z Tobą. 

Informacje o Tobie

Rozwiązania dla Przemysłu:

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.