| | |Menu główne

Lumion

Lumion – opis programu

LUMION – PIĘKNE WIZUALIZACJE W ZASIĘGU RĘKI

Lumion umożliwia architektom tworzenie niezwykłych wizualizacji szybciej niż kiedykolwiek przedtem bez wcześniejszego szkolenia.

Lumion to najszybsze na świecie oprogramowanie do renderingu 3D dla architektów. W sekundy pozwala zwizualizować modele CAD w formie filmów lub obrazów w realistycznym otoczeniu w piękny, artystyczny sposób.

Cokolwiek sobie wyobrazisz w swoim projekcie – nastrój, uczucie lub określony moment – możesz tchnąć w to życie za pomocą programu Lumion.

LUMION 12

Lumion 10

Lumion to najszybsze na świecie oprogramowanie do renderingu 3D dla architektów.
W sekundy pozwala zwizualizować modele CAD w formie filmów lub obrazów w realistycznym otoczeniu w piękny, artystyczny sposób.

Importuj swoje modele z takich narzędzi jak Revit, 3ds Max, SketchUp, AutoCAD, Rhino albo ArchiCAD oraz z wielu innych programów do modelowania, a Lumion tchnie w twoje projekty życie za pomocą realistycznych krajobrazów, miejskiego otoczenia, stylowych efektów, tysięcy obiektów i materiałów zawartych w bibliotece.

Nie potrzebujesz żadnego szkolenia, by już po 15 minutach móc błyskawicznie tworzyć niezwykłe obrazy, filmy i panoramy 360.

Tak szybki i łatwy jest Lumion.

WIĘCEJ CZASU NA PROJEKTOWANIE, MNIEJ OCZEKIWANIA NA RENDERINGI

Rendering był kiedyś powolnym i nużącym procesem. Z Lumionem wszystko jest lepsze.

Począwszy od importu modelu CAD po wyrenderowanie olśniewających obrazów, cały proces zajmuje tylko kilka godzin. A jeśli potrzebujesz zaktualizować wizualizację, możesz ponownie podłączyć model, dopasować ustawienia renderowania i pokazać klientowi zupełnie nowy, piękny efekt w zaledwie kilka minut.

Możesz modelować i tworzyć jednocześnie wizualizację dzięki funkcji LiveSync, która pozwala projektować w rzeczywistym otoczeniu.

Lumion

TWÓRZ PEŁNE ŻYCIA OTOCZENIE, OD LASU PO MIASTO

Zobacz swoje projekty osadzone w prawdziwie wyglądającym świecie korzystając z rozbudowanych narzędzi do budowania sceny oraz efektów. Czy do gęsto zalesionych obszarów, czy do scen urbanistycznych, znajdziesz ponad 5.000 obiektów, począwszy od drzew i krzewów, przez pojazdy, ludzi, meble, po małą architekturę i wiele więcej.

Dostępnych jest ponad 1000 materiałów (w wersji Pro)*, dając ci możliwość natychmiastowego nakładania szkła, tynku, drewna, metali, tekstyliów i wielu innych.

*Lumion (wersja podstawowa) posiada ok. 33% zawartości bibliotek materiałów i obiektów dostępnych w wersji Pro.

Lumion

PIĘKNE WIZUALIZACJE

Renderingi wykonywane w Lumionie usprawniają pracę architektów podnosząc jednocześnie jakość wizualną projektów. Nieważne czy w obrazach, animacjach, czy panoramach 360, Lumion wprowadza do modeli 3D życie osadzone w realistycznym kontekście.

Lumion

WSZYSTKO SZYBKO

Od gołego szkieletu twojego modelu 3D po fotorealistyczne rezultaty, Lumion pomaga wykonać pracę szybciej niż jakiekolwiek inne oprogramowanie do renderingu 3D.

Po prostu zaimportuj model. Zbuduj scenę, aby uzyskać realistyczny bądź koncepcyjny rezultat. Dodaj efekty, aby nadać swojemu projektowi charakter. Wyrenderuj.

Pojedynczy obraz może renderować się zaledwie 20 sekund, do stworzenia filmu będziesz potrzebować ledwie kilku godzin. Dodaj do tego gotowe zestawy ustawień w Stylach, Realistyczne niebo i Trawę 3D, a stworzenie powalającej sceny zajmie kilka minut, zaś rendering sekundy.

ROBISZ TO SAMODZIELNIE

Brak doświadczenia z programami do wizualizacji? Świetnie! Lumion stawia na wydajność i funkcjonalność, aby pomóc architektom i projektantom prezentować piękne obrazy bez konieczności zlecania lub zatrudniania eksperta od wizualizacji. Po 15 minutach pracy z Lumionem będziesz tworzyć niezwykłe wizualizacje niczym zawodowiec.

LUMION 12 JUŻ DOSTĘPNY

Ożywione otoczenie. Piękne przestrzenie. Renderowane w sekundy.

Lumion od zawsze starał się na nowo definiować, jaki powinien być rendering: szybki, bezstresowy, z wyjątkowym rezultatem. Teraz, z Lumionem 12, nie tylko poczujesz przestrzeń. Błyskawicznie tchniesz w swój projekt życie, tworząc jednocześnie fotorealistyczne otoczenie dla niego szybciej niż kiedykolwiek. Dodaj jednym kliknięciem Realistyczne Niebo, aby rzucić nowe światło na swoją scenę i szybko stworzyć unikalny styl dla twoich projektów. Pozwól, aby realistyczny deszcz podkreślił przytulne przestrzenie, które możesz teraz ozdobić włochatym dywanem, czy miękkimi kocami. Zastosuj nowy edytowalny materiał z trawą 3D, aby uzyskać bliskie rzeczywistości ujęcie ogrodu i niemalże poczuć pod stopami świeżo ścięty trawnik. Nowe, usprawnione narzędzia do budowania pomogą ci tworzyć rozbudowane sceny w minuty. Dodaj do tego powalającą prędkość renderingu, a olśniewające wizualizacje i filmy staną się dostępne na wyciągnięcie ręki w każdym z twoich projektów. Użyj Lumiona 12, aby pokazać autentyczne piękno twoich projektów i by wytworzyć prawdziwą więź z klientem.

LUMION 10 – NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI

 • Podgląd wysokiej jakości
 • Natura z drobnymi szczegółami (tylko w wersji Pro)
 • Mapowanie Displacement
 • Nocne Real Skies (tylko w wersji Pro)
 • Zorza polarna (tylko w wersji Pro)
 • Dopasowywanie do zdjęć (tylko w wersji Pro)
 • Mapy wysokości dla OSM (tylko w wersji Pro)
 • Style artystyczne AI
 • Nowe obiekty
 • Nowe materiały
 • Umieszczanie przez 'malowanie’
 • Biblioteka materiałów niestandardowych
 • Przycinanie krajobrazu
 • Łatwa kontrola klipów filmowych
 • Ulepszona biblioteka obiektów
 • Ulepszony import DWG

REALISTYCZNE OTOCZENIE, PRAWDZIWE PIĘKNO. RENDEROWANE SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK.

Lumion 10 przynosi nam Realistyczne Niebo HDRI. Wybierz jedno i obserwuj, jak świetnie współpracuje z nowym efektem Światła Dziennego, aby rzucić nowe światło na twój obiekt i umieścić go w sugestywnym kontekście, fantastycznie zespalając z tłem.

Światło Dzienne 2 i Realistyczne Niebo (Realistyczne Niebo tylko w Pro)

Natychmiastowe, piękne i zapierające dech w piersiach niebo. Z 39 Realistycznymi Niebami i wstępnie skonfigurowanymi ustawieniami Światła Dziennego w Lumionie 10 wystarczy jedno kliknięcie, aby nadać scenie idealnie czysty błękitny poranek, burzowe popołudnie, czy niezapomniany zachód słońca.

Zmień niebo, a całe oświetlenie twojego projektu zmieni się wraz z nim, po to by tworzyć wzbudzające podziw wizualizacje dosłownie w sekundy.

Edytowalna Trawa 3D (tylko w Pro)

Podkręć swoje projekty krajobrazu i dodaj szereg realistycznych trawników do swoich parków, ogrodów i innych powierzchni z nowym materiałem Edytowalna Trawa 3D dostępnym w Lumionie 10.

Opady atmosferyczne (tylko w Pro)

Wyraź prawdziwe emocje w swoich projektach za pomocą Opadów Atmosferycznych. Prostym kliknięciem możesz przejść od mżawki do ulewy, od prószenia po zamieć śnieżną. Opady Atmosferyczne jest efektem dostępnym w trybach Foto i Filmowym.

DOTYK, ZAPACH I CZUCIE W URZEKAJĄCYCH WIZUALIZACJACH ARCHITEKTONICZNYCH.

Nowe wysokorealistyczne Materiały Włochate i Trawa 3D upiększą twoje projekty przyciągając uwagę klientów, którzy z łatwością będą mogli wyobrazić sobie ich dotyk, zapach i dźwięk.

Materiały włochate (tylko w Pro)

Miękkie w dotyku. Kolorowe i puszyste. Nowy Materiał włochaty doda uroku i ciepła dowolnej powierzchni w każdej przestrzeni.

133 Nowych realistycznych materiałów

133 nowych materiałów HD w Lumionie Pro, w tym blisko 100 z teksturami od znanej firmy Poliigon ułatwią szybką przemianę gołego szkieletu twojego modelu 3D w żywą scenę wypełnioną kolorem, głębią i emocjami.

88 nowych materiałów HD od Poliigon.com w kategoriach Wnętrza, Zewnętrzne, Kamień:

7 nowych tkanin w tym kaszmir, muślin i wykładziny z nadrukami
6 nowych materiałów zasłon
6 nowych tynków
14 nowych marmurów
8 nowych materiałów z cegłami
5 nowych materiałów betonowych
8 nowych metali
4 nowych materiałów dachowych
8 nowych kostek brukowych
15 nowych materiałów drewnianych
7 nowych materiałów kamiennych
Nowa kategoria Trawa 3D z 14 materiałami wysokiej jakości.

Nowa kategoria Materiały Włochate z 10 materiałami wysokiej jakości.

I kilka innych…

Wszystkie materiały w Lumionie są najwyższej jakości i mogą być modyfikowane za pomocą postarzania, zmiękczania krawędzi (tylko w Pro) i wielu innych opcji. Wraz z nowododanymi, Lumion 10 zawiera 1.229* materiałów.

Nowe obiekty w Bibliotece* (niektóre tylko w Pro)

Zasil swój projekt energią żywych elementów, zamieszkałych przestrzeni, czy dzikiej przyrody dzięki 364 nowym obiektom HD w Lumionie 10. Pośród nich znajdziesz m.in.:

62 nowych drzew, roślin, skał z całego świata, w tym różne warianty kształtów i rozmiarów.
180 obiektów do wnętrz począwszy od wysokiej jakości wyposażenia kuchni, siedzisk, biurek, szaf i innych mebli.
81 obiektów zewnętrznych, w tym bloki apartamentowe, czy mała architektura
30 nowych animowanych postaci 3D w jakości HD, mężczyzn, kobiet, osób w podeszłym wieku, rowerzystów i innych
11 nowych pojazdów, w tym w jakości HD samochodów sportowych i SUVów
Wszystkie nowe obiekty są w jakości HD i wraz z nowododanymi całkowita liczba obiektów w bibliotece Lumiona 10 wynosi 5.758*.

*Lumion zawiera około 1/3 z całkowitej liczby obiektów w bibliotece, podczas gdy Lumion Pro zawiera pełną bibliotekę.

SZYBKO BUDUJ WIARYGODNE OTOCZENIE DLA NIEWIARYGODNIE PIĘKNYCH WIZUALIZACJI.

Lumion 10 podnosi poprzeczkę w dziedzinie szybkości i łatwości budowania kontekstu dla twojego modelu. Funkcje takie jak LiveSync pozwalają na jednoczesny rendering w czasie rzeczywistym z popularnymi programami do modelowania począwszy od Revita, przez SketchUp, ArchiCAD, a teraz również Rhino.

Lumion 10 przynosi również wiele innych funkcji i setki nowych obiektów do biblioteki. I nieważne, czy pracujesz nad prostym domkiem, gęstym ogrodem, czy intensywną zabudową miejską, udoskonalona metodyka dla początkujących, usprawnione narzędzia budowania sceny i uproszczona biblioteka w Lumionie 10 pomogą ci przejść od gołego modelu 3D do olśniewających wizualizacji w rekordowym czasie.

LiveSync for Rhino

Z nowym LiveSync for Rhino w Lumionie 9 możesz jednocześnie modelować i renderować, obserwując zmiany w czasie rzeczywistym. Synchronizuj kąt kamery i materiały nie przerywając pracy nad modelem. Zobacz swój projekt w całkiem nowy sposób już podczas tworzenia.

LiveSync dostępny jest tylko dla Rhino 6.

Zaktualizowany OpenStreetMap

Potrzebujesz szybko urbanistycznego kontekstu? Moduł OpenStreetMap w Lumionie 9 przeszedł spore zmiany, by dostarczać wysokiej jakości otoczenie dużo szybciej niż przedtem.

Uproszczone narzędzia budowania sceny

Najszybszy silnik renderujący wskoczył właśnie na wyższy bieg. Naturalne i intuicyjne budowanie sceny. Dodawanie jednym dotknięciem obiektów, materiałów, efektów i in. Od zera do pięknych renderingów w rekordowym czasie.

Zapisywanie Grup

Zapisz idealną aranżację stołu, załaduj przytulną sypialnię. Twój ulubione ułożenie obiektów i grup jest unikalne, teraz zapisane raz na zawsze!

Intuicyjne umieszczanie obiektów

Umieszczanie obiektów jest teraz bardziej intuicyjne, łatwiejsze i szybsze. Inteligentna technologia obiektowa dzięki łatwym w użyciu skrótom klawiaturowym pozwala właściwie umieścić obiekt oszczędzając jednocześnie dużo czasu i usprawniając proces budowania sceny.

Ciągłe skupienie na obiekcie

Podwójne kliknięcie zabierze cię w każde miejsce sceny, dzięki czemu nie będziesz tracić z oczu swojego modelu.

Uaktualnione importowanie krawędzi

Lumion 10 może zaimportować krawędzie twojego modelu jako osobny materiał. Dzięki temu można stworzyć drutowy model, aby podkreślić obrys geometrii. Import krawędzi wspierany jest dla obiektów z programu SketchUp (.SKP & .DAE) oraz dla linii 2D z programu 3ds Max (.FBX & .MAX)

Automatyczne przywracanie pliku

Kiedy komputer nagle się zawiesi, nie musisz już tracić głowy. Z Lumionem 10 możesz być spokojny, że twój plik jest bezpieczny dzięki opcji automatycznego przywracania plików.

CO OTRZYMUJESZ KUPUJĄC LUMIONA?

Licencję standard lub pro, którą zachowujesz na zawsze. Jedna licencja może być używana na dowolnej liczbie komputerów przez dowolną liczbę osób, ale jednoczesne użycie ograniczone jest do liczby zakupionych stanowisk. W ciągu roku zwykle jest jeden główny upgrade, za który płacisz, jeśli chcesz zmiany. W przeciwnym razie pozostajesz z poprzednią wersją. Jest też jedna lub dwie aktualizacje w ciągu roku, które są darmowe dla użytkowników bieżącej wersji.

Kup Lumion

Kontakt handlowy:
Artur Siłuch
mobile: 606 432 656
@: artur.siluch@procad.pl

Chcesz być na bieżąco z tematami branży Media & Entertainment – odwiedź i polub nasz profil na facebooku

Zamknij