Biuletyn Moldflow
Bądź na bieżąco !
Aby otrzymywać informacje o nowych Biuletynach Moldflow: Zarejestruj się
Symulacje zróżnicowanego chłodzenia w formie wtryskowej bez użycia modelu formy wtryskowej – Biuletyn Moldflow 01/2019
Wtryskiwanie tworzyw sztucznych jest technologią umożliwiającą wyprodukowanie detali z tworzyw sztucznych o powtarzalnych kształtach i właściwościach. Wadą jest to, że procesy w nim przebiegające cechują się dużą złożonością i zależą od wielu czynników. Jednym z tych czynników jest chłodzenie formy wtryskowej, tj. geometria kanałów chłodzących oraz temperatura cieczy chłodzącej płynącej przez te kanały. Czytaj więcej…
Ciśnienie wtrysku: czy aby analitycy Moldflow oraz inżynierowie procesu mówią o tym samym? – Biuletyn Moldflow 04/2018
Jak dobrze wiedzą Ci przetwórcy tworzyw sztucznych, którzy posługują się oprogramowaniem Moldflow do optymalizacji wdrażanych projektów, jak również do symulacji w Moldflow już wykonywanego, fizycznego procesu na wtryskarce (np. w celu znalezienia rzeczywistej przyczyny różnego rodzaju problemów i defektów) – jedną z najczęściej napotykanych rozbieżności między analizą a rzeczywistością jest wartość ciśnienia wtrysku. Czytaj więcej …
Ewolucja siatki elementów skończonych – Biuletyn Moldflow 03/2018
System Moldflow obchodzi właśnie swoje 40-te urodziny. Przyjrzyjmy się z tej okazji ewolucji, jaką w tym czasie przeszła stosowana w nim siatka elementów skończonych – przy czym omówimy najważniejsze tendencje i praktyczne implikacje tej ewolucji, bez wnikania w teoretyczne podstawy metody elementów skończonych. Czytaj więcej …
Jak wykonać ekstrację osi kanałów chłodzących w bryle 3D – Biuletyn Moldflow 02/2018
W tym numerze Biuletynu Moldflow zostanie przedstawiona bardzo przydatna funkcjonalność pozwalająca na sprawne przygotowanie kanałów chłodzących do analizy chłodzenia formy wtryskowej. Mianowicie, jest to narzędzie d o ekstrakcji osi kanałów chłodzących z bryły 3D i zostało ono dodane w wersji Autodesk Moldflow 2018.2. Umożliwia ono znaczącą redukcję czasu potrzebnego na przygotowanie analizy, w szczególności gdy dysponujemy jedynie bryłą formy, a układ chłodzenia jest bardzo skomplikowany. Czytaj więcej …
Zastosowanie Design of Experiment w systemie Autodesk Moldflow Insight – Biuletyn Moldflow 01/2018
Chyba najbardziej przełomowymi rozszerzeniami funkcjonalności systemu Moldflow Insight, o jakie wzbogacony on został po przejęciu przez Autodesk są do tej pory bez wątpienia Czytaj więcej …
Współpraca programu Autodesk Moldflow z programem Autodesk Helius PFA – Biuletyn Moldflow 03/2017
W tej części Biuletynu Moldflow zostanie przedstawione oprogramowanie Autodesk Helius PFA, (ang. progressive failure analysis) w którego skład wchodzi moduł Advanced Material Exchange (AME). AME służy do przetłumaczenia informacji otrzymanych w programie Autodesk Moldflow na sposób zrozumiały dla programów wytrzymałościowych, takich jak Autodesk Nastran, Autodesk Nastran In-CAD, ANSYS, ABAQUS. Czytaj więcej …
Współpraca systemu Autodesk Moldflow z systemami analizy strukturalnej MES – Biuletyn Moldflow 02/2017
Jesteśmy świadkami szybkiego poszerzania się obszarów zastosowań wyrobów produkowanych z tworzyw sztucznych różnymi odmianami przetwórstwa wtryskowego. Jednym z najważniejszych i najszybciej się rozwijających się obszarów jest produkcja komponentów maszyn i urządzeń, wymagających doskonałych własności strukturalnych – a więc dotychczas zarezerwowanych dla metali. Czytaj więcej …
Dobór odpowiedniej wartości kompensacji skurczów wypraski w celu uzyskania wymiarów zgodnych z tolerancją – Biuletyn Moldflow 01/2017
W niniejszym artykule zostanie przedstawiony sposób, w jaki można za pomocą analizy wypaczeniowej przeprowadzonej w programie Autodesk Moldflow Insight optymalnie dobrać wielkość kompensacji wymiarów gniazda formującego wypraskę. Czytaj więcej …