| | |Menu główne

Autodesk Simulation Mechanical

Oprogramowanie Autodesk Simulation Mechanical jest narzędziem, które pozwala na realizację obliczeń przy wykorzystaniu metody elementów skończonych. Za jego pomocą możliwe jest przeprowadzenie szeregu analiz wytrzymałościowych, a także analiz termicznych i elektrostatycznych. Najnowsza wersja programu oprócz jądra bazującego na znanym na całym świecie pakiecie ALGOR, który został zakupiony przez firmę Autodesk pod koniec 2008 roku posiada również jądro cenionego Nastrana.

Obecna wersja Autodesk Simulation Mechanical zawiera też program Autodesk SimStudio, który pozwala na dowolną edycję analizowanych konstrukcji niezależnie od programu CAD użytego do ich utworzenia. Za jego pomocą można uprościć model i przygotować do symulacji.

Oprogramowanie Autodesk Simulation Mechanical to znakomicie uzupełnia cykl cyfrowego prototypowania umożliwiając szybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek, zmniejszając koszty materiałowe, zwiększając jakość produktów oraz znacznie redukując koszty wytworzenia prototypów. Umożliwia też pełną współpracę pomiędzy projektantami, inżynierami i wytwórcami za pomocą pozostałych programów dostępnych w ofercie firmy Autodesk.

Zamknij