| | |Menu główne

Funkcje

Autodesk NavisWorks Manage

Jako program do przeglądania i analizy projektów wspiera inteligentne projekty bazujące na modelach 3D włącznie z harmonogramowaniem, wizualizacją i narzędziami współpracy grupowej jak również oferuje zaawansowane możliwości wykrywania kolizji.
W skrócie:

  • Integruje w pojedynczym projekcie, zarówno duże jak i małe zestawy danych z najważniejszych formatów używanych do modelowania i skanowania 3D, celem wykrywania i zarządzania kolizjami.
  • Oferuje potężne narzędzia wyszukiwania, nawigacji i wyświetlania, wspierające wykrywanie bezpośrednich i pośrednich kolizji.
  • Zapewnia kompleksowy monitoring i narzędzia do pracy, dzięki którym można zgłaszać i śledzić zidentyfikowane problemy aż do rozwiązania.
  • Posiada wszystkie możliwości dostępne w ramach pakietu Autodesk® Navisworks® Simulate.
nawis_1

 

Opis

Oprogramowaniem zapewnia narzędzia potrzebne do sprawnego prowadzenia projektów. Dotyczy to możliwości podglądu niemal wszystkich typów modeli, tworzenia dokładnych kopii wzorów, budowy harmonogramów, wychwytywania sprzecznych zależności w obiekcie..
Aplikacja posiada wbudowane rozwiązania zawarte w NavisWorks: Simulate, dzięki czemu stanowi kompletne narzędzie do kontrolowania i zarządzania projektem. Konsekwentne i skoordynowane tworzenie modelu informacji o obiekcie ma znaczny wpływ na usprawnienie pracy całego zespołu, zmniejszając tym samym straty oraz zwiększając wydajność firmy. Dzięki skutecznej identyfikacji, kontroli i raportowaniu potencjalnych nieprawidłowości w trójwymiarowych modelach projektowych, ogranicza błędy ręcznego sprawdzania oraz eliminację problemów na etapie planowa

 

Autodesk NavisWorks Simulate

Autodesk® Navisworks® Simulate to program do przeglądania projektów wspierający inteligentne projekty bazujące na modelach 3D włącznie z harmonogramowaniem, wizualizacją
W skrócie:

  • Wspiera tworzenie jednolitych, skoordynowanych projektów w celu ułatwienia współpracy, zachęcając do niej poprzez naukę i pomoc mającą na celu zapewnienie platformy wielobranżowej współpracy
  • Zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do oznaczania, przeglądu i komentowania, wspierając współpracę pomiędzy wszystkimi branżami projektowymi
  • Dostarcza kompleksowe narzędzia i rozwiązania API i integracji danych pomagając stworzyć graficzny portal przeznaczony dla łatwego intuicyjnego dostępu i wymiany wszystkich danych projektowych
nawis_2

 

Opis:
Aplikacja ta oferuje precyzyjne replikację wzorów i dokładne modelowanie 4D harmonogramów budowy, kompletną ocenę oraz weryfikację materiałów i tekstur, odpowiednią do prowadzonego projektu.
Autodesk NavisWorks Simulate znacznie poprawia wizualizację projektu w czasie rzeczywistym, ułatwia wykonanie animacji oraz dynamicznego powiązania modelów 3D do harmonogramu projektu. Dodatkowo pomaga w procesie projektowania, poprzez tworzenie kompletnych, przejrzystych założeń koncepcyjnych.
Oprogramowanie to umożliwia prezentację przyszłych wyników projektu, poprzez interaktywne, realistyczne opracowanie renderingu modeli 3D, wraz z symulacją zastosowania poszczególnych materiałów, tekstur i świateł. Dzięki temu można zobaczyć model na każdym etapie procesu projektowego, redukując błędy, poprawiając jakość oraz oszczędzając czas i pieniądze.

Obsługiwane formaty plików

Aplikacja Navisworks obsługuje m.in. AutoCADa, Revita i 3ds Maxa, oraz wiele powszechnie używanych w branży CAD, BIM i rozwiązaniach do cyfrowego prototypowania.

Navisworks posiada własne formaty plików natywnych ( .NWD, . NWF, .NWC ), lecz obsługuje również wiele popularnych formatów 3D CAD.
Poniższa tabela zawiera listę obsługiwanych formatów plików CAD przez Navisworks 2016.

Format Extension File format version
Navisworks .nwd .nwf .nwc All versions
AutoCAD .dwg, .dxf Up to AutoCAD 2016
MicroStation (SE, J, V8 & XM) .dgn .prp .prw v7, v8
3D Studio .3ds .prj Up to Autodesk 3ds Max 2016
ACIS SAT .sat .sab All ASM SAT. Up to ACIS SAT v7
Catia .model .session .exp .dlv3 .CATPart .CATProdu ct .cgr V4, v5
CIS\2 .stp STRUCTURAL_FRAME_SCHEMA
DWF/DWFx .dwf .dwfx All previous versions
FBX .fbx FBX SDK 2014.1
IFC .ifc IFC2X_PLATFORM, IFC2X_FINAL, IFC2X2_FINAL, IFC2X3, IFC4
IGES .igs .iges All versions
Pro/ENGINEER .prt .asm .g .neu Up to Wildfire 5.0, Creo Parametric 1.0-2.0
Inventor .ipt .iam .ipj Up to Inventor 2016
Informatix MicroGDS .man .cv7 v10
JT Open .jt Up to 10.0
PDS Design Review .dri Legacy file format. Support up to 2007.
Parasolids .x_b Up to schema 26
RVM .rvm Up to 12.0 SP5
Revit .rvt 2011-2015
SketchUp .skp v5 up to v8
Solidworks ..prt .sldprt .asm .sldasm 2001 Plus – 2014
STEP .stp .step AP214, AP203E3
STL .stl Binary only
VRML .wrl .wrz VRML1, VRML2
Zamknij