| | |Menu główne

Co nowego w Autodesk Inventor 2020.1

Mamy nadzieję, że wszyscy cieszą się wszystkimi nowymi funkcjami i ulepszeniami, które zostały uwzględnione w programie Inventor 2020. Wróciliśmy z ulepszeniami w 2020.1, które przyspieszą i usprawnią procesy projektowania. Jesteśmy pewni, że powitasz ich, ponieważ są one oparte na twoich opiniach za pośrednictwem Inventor Ideas i społeczności beta.

Środowisko części

Zacznijmy od środowiska części. Nowy dodatek do polecenia otworu ułatwia wybór istniejącej geometrii. Po włączeniu nowej opcji „Pozwól na tworzenie punktów” nowe punkty szkicu są tworzone automatycznie, aby zakotwiczyć nowo utworzone otwory.

Istnieje teraz możliwość szybkiej zmiany płaszczyzny adnotacji istniejących opisów 3D za pomocą nowego polecenia „Zmień płaszczyznę adnotacji”.

Ulepszono także rozszerzone informacje o częściach. Po wybraniu opcji „Wyświetl rozszerzone informacje” zobaczysz rozszerzone informacje wyświetlane po nazwie funkcji. To działa teraz w środowisku arkusza blachy, a także w skorupach, podziałach, kombinacjach, wzorach i elementach powierzchni.


Środowisko zespołu

Aby pomóc w uporządkowaniu środowiska zespołu, rozwinęliśmy funkcjonalność widoczną w generatorze wałków do pozostałych narzędzi Design Accelerators. Po wyłączeniu tej opcji na dysku nie zostanie utworzony żaden folder ani podzespół, a poszczególne komponenty zostaną wstawione bezpośrednio do złożenia. Zapewnia to więcej opcji strukturyzowania zespołu, aby dostosować go do własnych potrzeb.

Kontynuowaliśmy ulepszanie funkcjonalności Generatora Ram, mając na uwadze Twoją opinię. Aby upewnić się, że nowe elementy sterujące elementem ramy są zawsze łatwo dostępne, zauważysz, że pojawiają się one na elemencie ramy, który został wybrany. Dostępna jest również nowa ikona kontrolna do odbicia lustrzanego elementów ram.

Niewielkim, ale potężnym ulepszeniem menedżera BOM jest możliwość tworzenia wirtualnych komponentów w oknie dialogowym, umożliwiając tworzenie wirtualnych komponentów i wypełnianie ich informacji o iProperty w jednej akcji. Po dodaniu wirtualnych komponentów zaoszczędzisz kilka kliknięć i kliknięć!

Dodatkowo zauważysz, że kolejność reprezentacji pozycyjnych można teraz dostosować za pomocą przeciągania i upuszczania w przeglądarce modelu.

Środowisko Rysunku

W środowisku rysowania można teraz uzyskać dostęp do iProperties komponentu bezpośrednio z menu kontekstowego przeglądarki. W oknie dialogowym iProperties zauważysz kilka ulepszeń. Kolumny na karcie niestandardowej są teraz automatycznie dostosowywane na podstawie najdłuższej wartości w każdej kolumnie przy następnym otwarciu okna dialogowego iProperties. Moduł sprawdzania pisowni programu Inventor sprawdza teraz pisownię w dowolnym polu tekstowym w oknie dialogowym iProperties podczas pisania, a wiele niestandardowych właściwości iProperties można wybrać i usunąć jednocześnie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęciliście czas, aby podzielić się swoimi sugestiami za pośrednictwem Inventor Ideas i portalu Inventor beta we współpracy z zespołem Inventor w tej wersji 2020.1.

Źródło : autodesk.com

Zamknij