| | |Menu główne

Co nowego?


LUMION 12 – NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI

Lumion 12 Pro pozwala łatwiej niż kiedykolwiek wytworzyć oświetleniem odpowiedni nastrój w projektach i pokazać ich najbardziej niezwykłe elementy w najlepszym świetle.

 • Wolumetryczne Światła Kierunkowe (tylko w Pro)
Lumion-12-xPark-Volumetric-Spotlights
Z programem Lumion 12 Pro łatwiej niż kiedykolwiek rozświetlisz atmosferę swoich projektów i pokażesz ich najbardziej niezwykłe elementy w najlepszym świetle. Nowy efekt wolumetrycznego światła kierunkowego pozwala rzucać widzialną wiązkę światła na całą scenę, tworząc nowy wymiar dla pięknej filmowej atmosfery.
 • Naklejki na powierzchnie
Lumion-12-Decals
Dodaj swoim wizualizacjom charakteru dzięki 142 nowym naklejkom powierzchniowym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przekształcić ściany i inne powierzchnie za pomocą niedoskonałości i sztuki ściennej, w tym takich efektów jak znaki wodne, odsłonięte cegły, mech, rysunki kredą, ślady farby, oznaczenia drogowe, wyboje i wielu innych.
 • Animowane pojawianie
Pokaż ewolucję projektu lub budowy dzięki sile animacji. 
 • Widoki prostokątne
Koloruj, teksturuj, dodawaj realistyczne animacje do wszystkich technicznych ujęć ożywiając w ten sposób rzuty, przekroje elewacje i inne widoki.
 • Ogień wolumetryczny
Lumion-12-Fireplace
Stwórz ciepłą i przytulna atmosferę dzięki użyciu nowego obiektu – ognia wolumetrycznego. Wykorzystaj go zarówno w zewnętrznych, jak i wewnętrznych realizacjach.
 • Strugi deszczu
Lumion-12-Raindrops
Spraw, aby krople deszczu spływały po szklanych powierzchniach i uzyskaj pełną spokoju atmosferę. To chwytliwy szczegół, którego stworzenie w inny sposób mogłoby zająć godziny.


LUMION 10 – NAJWAŻNIEJSZE NOWOŚCI

 • Podgląd wysokiej jakości
Nowy podgląd wysokiej jakości w Lumion 10 pozwala zobaczyć podgląd projektu o najwyższej możliwej jakości przed renderowaniem. Możesz przekonać się, w jaki sposób efekty w trybie zdjęć, filmu lub panoramy wpłyną na końcowy wynik, zwiększając swoją pewność i oszczędzając czas podczas wprowadzania zmian w oświetleniu, cieniach, materiałach i pozycjach dla ujęcia kadru.
 • Natura z drobnymi szczegółami
62 nowe modele Natury z drobnymi szczegółami w Lumion 10 są najbardziej szczegółowymi, pięknymi modelami drzew i roślin 3D dostępnymi w bibliotece Lumion.
Z drzewami, krzewami i innymi modelami te wizualnie wzbogacą i ożywią Twoją scenę. Pomogą ci wyobrazić sobie liście fruwające na wietrze lub szorstką teksturę kory. Umieść jeden z nich przed projektem domu, budynku lub parku, a inni zobaczą, jak Twój projekt łączy się z otoczeniem.
 • Mapowanie Displacement
Gdy powierzchnie zawierają wypukłości i szczegóły, materiały i cały projekt staje się bardziej żywy. Dzięki dodaniu mapowania displacement do 167 materiałów w Lumion 10 twoi odbiorcy będą mogli wyczuć słoje wybranego drewna, szorstką powierzchnię cegieł, wyboistą fakturę żwiru.
 • Nocne Real Skies (tylko w wersji Pro)
Patrząc na nocne niebo i tysiące oślepiających gwiazd, łatwo jest poczuć zdumienie i piękno w swoim otoczeniu. Właśnie dlatego Lumion 10 pomaga architektom w tworzeniu ich projektów, a teraz z przyjemnością przedstawia 5 nowych prawdziwych nocnych niebios dostępnych w Lumion 10 Pro.
W jednej chwili możesz umieścić swój budynek lub dom pod czystym, gwiaździstym nocą lub cudownym pięknem Drogi Mlecznej. W przypadku wnętrz możesz pokazać klientom doświadczenie wpatrywania się w wielką przestrzeń z przytulności ich przyszłej sypialni, salonu, patio lub kuchni.
 • Zorza polarna (tylko w wersji Pro)
Jest ucztą dla oczu, ponieważ delikatnie unosi się nad twoim projektem, a jeśli kiedykolwiek widziałeś ją na żywo, znasz uczucie, które przekazuje obserwatorom.
Teraz w Lumion 10 Pro możesz nadać swoim renderom eteryczny i artystyczny smak, pokazując swoje projekty pod feerią kolorów i piękna dzięki nowemu efektowi Zorzy Polarnej.
 • Dopasowywanie do zdjęć (tylko w wersji Pro)
Zrób zdjęcie. Dopasuj je do swojego projektu.
Dopasowywanie zdjęć jest dostępne w Lumion 10 Pro. Teraz możesz umieścić swój model 3D w kontekście zapewnianym przez prawdziwe zdjęcie. Natychmiast pokaż swój projekt w środku przyszłej dzielnicy mieszkalnej. Uchwyć zachwycające, rzeczywiste lokalizacje i dopasuj je do swojego modelu za pomocą kilku kliknięć przycisku.
Niezależnie od tego, czy pokazujesz klientom realistyczny widok nieruchomości, możesz dopasować swoją wizualizację architektoniczną do dowolnego fotografowanego tła, w dowolnym miejscu.
 • Mapy wysokości dla OSM (tylko w wersji Pro)
Rzeczywiste wzniesienia są teraz w zasięgu ręki w Lumion 10. Dzięki nowym mapom wysokości dla OSM możesz odtworzyć rzeczywiste wzniesienia otaczające projekt, od małych stopniowych podjazdów po górzyste, poszarpane szczyty.
 • Style artystyczne AI
Połącz sztukę i architekturę. Twórz artystyczne, impresjonistyczne obrazy swoich projektów. Do powieszenia na ścianie nowego domu klienta. Do włączenia do portfolio firmy. Lub po prostu dla zabawy.
Dzięki AI Artist Styles, eksperymentalnej funkcji w Lumion 10, możesz zobaczyć interpretację swojego projektu za pomocą unikalnego stylu malowania legendarnych artystów, w tym stylów Moneta, Kandinsky’ego, Picassa i innych.
 • Nowe obiekty w Bibliotece
Teraz dzięki 364 nowym obiektom w Lumion 10 Pro (i 104 obiektom odblokowanym w Lumion Normal) możesz ożywić budowane przestrzenie. Pokaż swoją wizję wnętrz dzięki nowym modelom mebli, stołów i kuchni.
Pokazuj ruch i powiązania społeczne z nowymi animowanymi ludźmi wysokiej jakości. I twórz atrakcyjne, zadziwiające wizualizacje dzięki szczegółowym modelom przyrody.
 • Nowe materiały w Bibliotece
Wraz z mapą Displacement, która została dodana do 133 aktualnych materiałów, można znaleźć 34 nowe, niezwykle realistyczne materiały, w tym glebę, skały i inne materiały zewnętrzne. Teraz masz więcej opcji, pokazując widoki zewnętrzne swojego projektu otoczone urzekającym, pięknym otoczeniem zewnętrznym.
Wiele materiałów w Lumion jest najwyższej jakości i można je zmieniać za pomocą czynników atmosferycznych, miękkich krawędzi (tylko Pro) i innych opcji. Dzięki nowym dodatkom łączna liczba materiałów
w Lumion 10 wynosi 1229*.
 • Umieszczanie przez 'malowanie’
Potrzebujesz szybkiego kontekstu otoczenia?
Dzięki nowemu narzędziu do rozmieszczania przez 'malowanie’ w Lumion 10, po prostu przeciągnij myszą jak pędzlem po obszarze, aby umieścić setki obiektów natury na scenie. Jak malowanie na kartce papieru, rozmieszczaj drzewa, skały i krzewy.
 • Biblioteka materiałów niestandardowych
Twoje ulubione materiały są teraz dostępne w jednym wygodnym miejscu. Gdy więc drobiazgowo dostosujesz materiał cegieł dokładnie do swoich upodobań, zaimportujesz i spersonalizujesz materiał lub utworzysz materiał niestandardowy, którego chcesz używać wielokrotnie, możesz łatwo zapisać i zastosować te materiały w jednej chwili.
 • Przycinanie krajobrazu
Piwnice, baseny i wiele innych. Ilekroć twój projekt ma „podziemie”, które należy wizualizować, nowe narzędzie do cięcia krajobrazu może natychmiast wyciąć otwór o niestandardowej wielkości w krajobrazie edytora Lumion. Po prostu umieść narzędzie do cięcia w poziomie nad obszarem, który chcesz usunąć, i utwórz wycięcie górnej powierzchni, aby pasowało do elementów modelu 3D.
 • Łatwa kontrola klipów filmowych
Zrobienie pięknego filmu to coś więcej niż ustawienie ścieżki kamery – chodzi także o kontrolowanie prędkości kamery i kierowanie uwagi widza, by podziwiał szczegóły projektu.
Teraz, mając łatwą kontrolę klipów filmowych, możesz wybrać, czy kamera przyspiesza na początku klipu filmowego i zwalnia na końcu, czy też utrzymuje stałą, liniową prędkość.
 • Ulepszona biblioteka obiektów
Biblioteka obiektów Lumion stale się powiększa z każdą wersją, a w Lumion 10 nawigacja i używanie ponad 5600 obiektów* jest jeszcze łatwiejsze. Dzięki większym miniaturom, które pomogą Ci znaleźć i umieścić właściwy obiekt, po raz pierwszy, w połączeniu z możliwością zminimalizowania biblioteki obiektów, aby zmaksymalizować przestrzeń ekranu, tworzenie pełnej, szczegółowej wizualizacji architektonicznej jest teraz płynnym i przyjemnym zadaniem.
 • Ulepszony import DWG
Wraz z wydaniem Lumion 10 nie potrzebujesz już DWG To Lumion Bridge. Zaktualizowany import DWG jest teraz zintegrowany z Lumion 10 z ulepszoną obsługą importu plików .dwg i .dxf oraz automatyczną konwersją materiałów dla materiałów o nazwie „szkło” i „woda”.
Kup Lumion

Kontakt handlowy:
Artur Siłuch
mobile: 606 432 656
@: artur.siluch@procad.pl

Chcesz być na bieżąco z tematami branży Media & Entertainment – odwiedź i polub nasz profil na facebooku

Zamknij