| | |Menu główne

Co nowego w Autodesk Revit 2020.1

Nowa wersja Autodesk Revit w sierpniu? Teraz, gdy wprowadzamy nowe funkcje gdy tylko są gotowe, użytkownicy posiadający subskrypcję nie muszą czekać do kolejnej wersji rocznej, aby móc je wykorzystać.

Z przyjemnością przedstawiamy najnowszą aktualizację przynoszącą usprawnienia i optymalizacje – uwzględniające także prośby użytkowników – oraz nową funkcjonalność dla inżynierów.

Instalacje MEP w pierwszej kolejności – zmiany są duże

Funkcje analizy systemów MEP

Nowe funkcje analizy systemów umożliwiają inżynierom instalacji mechanicznych na w pełni zintegrowane projektowanie w technologii BIM. Od teraz można używać tego samego modelu do tworzenia dokumentacji i przeprowadzania analiz eliminując potrzebę budowania oddzielnych modeli analitycznych.

Analiza systemów umożliwia szybkie, łatwe i elastyczne definiowanie wszystkich głównych komponentów oraz ustalenie relacji między nimi a budynkiem bez konieczności ich modelowania.

Czytaj więcej: https://blogs.autodesk.com/revit/2019/08/21/revit-systems-analysis/

W odpowiedzi na prośby użytkowników

Prośby na platformie „Revit Ideas” (https://forums.autodesk.com/t5/revit-ideas/idb-p/302) wpływają bezpośrednio na plan rozwoju programu (https://blogs.autodesk.com/revit/2019/07/21/revit-public-roadmap-july-2019/). Wiele nowych funkcji i usprawnień w wersji 2020.1 wynika wprost z informacji zwrotnych od użytkowników.

BIM 360 Design Wskaźnik Aktywności Synchronizacji jest nowym narzędziem na wstążce wspierającym współpracę, dzięki któremu możemy zobaczyć kto w danym momencie przeprowadza synchronizację modelu w chmurze.

Możliwość wyświetlania wierszy zestawień w kontrastujących kolorach, ułatwia ich odczytywanie.

Od teraz program może też zapamiętać odpowiedź na pytanie, czy chcemy dołączyć wyświetlone ściany do podłogi/dachu.

Dodane wsparcie dla Trimble® SketchUp® 2019, dzięki któremu można bezpośrednio podłączyć oraz importować ten format plików do modelu.

Wyświetlanie punktów pomiarowych i punktów bazowych projektu podłączonych modeli.

W najnowszej aktualizacji można je wyświetlać w modelu, do którego są podłączone, co ułatwia koordynację i przyspiesza proces określania odpowiedniej lokalizacji modeli względem siebie.

Większa kontrola nad Ścieżką Przejścia

Funkcja Ścieżka Przejścia wprowadzona w wersji 2020 pozwoliła lepiej sprawdzać, w jaki sposób użytkownicy będą korzystali z obiektu oraz określić najkrótszą drogę w celu optymalizacji użytkowania. W wersji 2020.1 zostały wprowadzone dodatkowe usprawnienia tego narzędzia, aby pomóc przeprowadzać lepsze analizy.

  • Parametry „Z pomieszczenia” oraz „Do pomieszczenia” informują gdzie ścieżka się zaczyna, a gdzie kończy. Parametry te mogą być użyte w zestawieniach lub być oznaczane.
  • Możliwość zmiany ścieżki poprzez przeciąganie jej uchwytów na końcach.
  • Nowy widok tymczasowy „Pokaż przeszkody ścieżki przejścia”, który ukazuje na rzutach wszystkie przeszkody w kolorze pomarańczowym.

Usprawnienia narzędzia do modelowania zbrojenia

Revit 2020.1 zawiera kilka nowych funkcji pozwalających na szybsze i łatwiejsze modelowanie zbrojenia oraz jego edycję.

Nowe dostosowywanie zbrojenia względem siebie

Możliwość nałożenia wiązań na zbrojenie po ścieżce względem innych wraz z ustaleniem konkretnych odległości między nimi, niezależnie od stylu czy kształtu prętów.

Intuicyjna wizualizacja wiązań i ich edycja

Edytowanie wiązań jest teraz bardziej intuicyjne i pozwala na ich łatwiejsze zaznaczanie i dostosowanie.

Poprawa wydajności podczas edycji wiązań

Od teraz edycja wiązań jest o wiele szybsza nawet dla skomplikowanych kształtów zbrojonych elementów lub takich, w których zbrojenie jest rozłożone bardzo gęsto. Przyspieszenie jest odczuwalne przy wszystkich operacjach związanych z edycją wiązań, takich jak: włączanie funkcji Edytuj Wiązania, przeciąganie uchwytów zbrojenia, edycja odsunięcia oraz zakończenie funkcji Edytuj Wiązania.

Prefabrykowane ściany zespolone (automatyzacja projekt-produkcja, część funkcjonalności Precast Extension 2020.1)

Ściany zespolone (takie jak podwójny filigran) zostały uwzględnione w procesie automatyzacji prefabrykacji w podobny sposób, w jakim to wygląda dla pozostałych elementów. Są dostępne w nowym wydaniu Autodesk® Structural Precast Extension for Revit® 2020.

Źródło : autodesk.com

Zamknij